Do konce prázdnin se mohli děti i dospělí, začínající i pokročilí fotografové zapojit do soutěže o nejkrásnější snímek Hříběcích hor. Fotovýzvu jsme vyhlásili s cílem zvýšit návštěvnost v našich obcích a podpořit místní ekonomiku.

Do soutěže se přihlásilo 117 fotografií. Zvolit nejzdařilejší z nich byl pro porotu nelehký úkol, přesto se podařilo vybrat 24 finalistů, kteří měli region reprezentovat na slavnostní vernisáži v rámci Dne místní akční skupiny na zámku ve Zborovicích. S ohledem na vládní opatření se však výstava přesunula do online prostředí a o absolutním vítězi nerozhodovali návštěvníci Dne MAS, ale fanoušci na našem facebooku.

Ti vybrali letně laděný snímek od Davida Sýkory, který vznikl při toulkách okolím Hoštic. Autor vítězné fotografie bodoval také u poroty, která jako špičkový označila jeho pohled na litenčický kostel, na němž ocenila zejména neotřelou kompozici a barevné ladění. Porotce oslnila také dynamičnost a pohyb zachycený na fotografii Marie Korbelové – té se v Morkovicích povedlo „ulovit“ slavíka modráčka. Trojici oceněných pak uzavírá Zdeněk Habrman. Nejsilnější stránkou jeho fotografie byla dle hodnocení surová atmosféra a aktuálnost dění u dominanty Hříběcích hor – Brda.

Všichni výherci se mohou těšit na zajímavé regionální ceny, mezi nimiž nechybí např. perlivý roštínský Cidre99, přírodní kosmetika Purity Vision ze Střílek, poukaz do aquacentra Zdounky nebo knížka s příběhy z Hříběcích hor.

Na oceněné fotografie se můžete podívat ve fotogalerii níže. Všem autorům děkujeme za účast a těšíme se na příští rok!