standard-title Kouzlo příběhů

Kouzlo příběhů

Kouzlo příběhů, reg. č. CZ/FMP/11B/10/156

Téměř v každém koutě Hříběcích hor se udál nějaký tajemný, dobrodružný i romantický příběh. Aby se na ně nezapomnělo, připravili jsme pro veřejnost projekt Kouzlo příběhů. Zaměřujeme se v něm na pozoruhodné osudy místních i zajímavé detaily míst, která máme za humny. Spolu s pamětníky, kronikáři, dějepisci a nadšenci do historie příběhy sepíšeme a uchováme pro budoucí generace. Představením našeho území z jiné, neotřelé perspektivy chceme zvýšit zájem o objevování zapomenutých zákoutí a inspirovat k výletům za poznáním.

Vedle knižní podoby byly příběhy nahrány ve zvukové stopě a v podobě QR kódů rozmístěny v území. Jednotlivé příběhy tak budete moci prožít přímo tam, kde se kdysi odehrály.

Mapy umístění jednotlivých QR kódů s příběhy zde: 

 

 

V rámci projektu se také uskutečnilo několik workshopů zaměřených na cestovní ruch či místně zakotvené učení. Záznamy z nich najdete na našem kanálu Youtube, na těchto odkazech: https://youtu.be/4l6XBSwX1w8?feature=sharedhttps://youtu.be/TPRVFv6AIak?feature=shared ,  https://youtu.be/sfHX7K0hraE?feature=sharedhttps://youtu.be/OPdiJUfimBc?feature=shared

Na projekt jsme požádali o dotaci z fondu přeshraniční spolupráce Interreg V-A SK-CZ. Zkušenosti čerpáme od našeho slovenského partnera MAS Vršatec.

Příběhy, které budou možné spustit přes QR kódy v území, jsou umístěny také pod tímto odkazem: 

Kouzlo příběhů – YouTube