standard-title Nabídka publikací

Nabídka publikací

Chcete se o regionu Hříběcích hor dozvědět víc? Pak jste na správném místě! V průběhu let jsme spolupracovali na vydání několika publikací, které mapují osudy známých i méně známých míst Hříběcích hor a zdejších rodáků. Začtěte se s námi do jejich příběhů…

Že děj raději tvoříte? Dejte nám o sobě vědět. Momentálně sbíráme další náměty na rozšíření publikace Pohádky z Hříběcích hor i tipy na zajímavé osobnosti. Své příběhy a podněty nám můžete posílat na info@hribecihory.cz a spolupodílet se tak na vzniku dalších regionálních knih.

Všechny publikace jsou k dostání v kanceláři MAS Hříběcí hory (vyzvednutí zdarma), rádi vám je však zašleme i poštou (poštovné a balné 140 Kč).

pribehy nasich kronik

Příběhy našich kronik z MAS Hříběcí hory

Kolektiv autorů, 2015

Proč v poli stojí kříž a u cesty kaplička? Kdo zasadil střílecký dub, kde všude se schovávali partyzáni a na kterém místě můžete potkat Bílou paní? Odpovědi najdete v 33 tajuplných příbězích, z každé obce Hříběcích hor vás okouzlí jeden. Kniha je součástí 5členného souboru, který obsahuje necelou stovku příběhů z kronik MAS Regionu Poodří, MAS Hanácké Království, MAS Partnerství Moštěnka, MAS Moravská cesta a MAS Hříběcí hory.

Cena: 150 Kč (Příběhy našich kronik z MAS HH) nebo 250 Kč (soubor všech 5 knih) + 140 Kč poštovné a balné

Muži v uniformách RAF z okresu Kroměříž

Zdena Trávníčková, 2020

Brožura nabízí informace o 40 letcích RAF z kroměřížského okresu, kteří mezi lety 1939-1945 bojovali za svobodu Československa. Autorkou publikace je neteř generála Aloise Šišky, rodáka z Lutopecen, příslušníka 311. bombardovací perutě RAF a nositele Řádu Bílého lva.

Cena: 150 Kč + 140 Kč poštovné a balné

Pohádky z Hříběcích hor

Kolektiv autorů, 2022

Soubor 10 originálních pohádek čerpá z bájí a pověstí tradovaných na území Hříběcích hor. Na takřka 40 stránkách vás čeká napětí, dobrodružství i láska a spousta šťastných konců. Knížka vznikla v rámci projektu MAP II Kroměříž a ilustracemi ji doplnily děti z MŠ a ZŠ z Hříběcích hor.

Cena: 0 Kč + 70 Kč poštovné a balné

Kouzlo příběhů 

Kolektiv autorů 2023

Poslední z námi vydaných publikací je brožurka s názvem „Kouzlo příběhů“, ukrývá se v ní 15 příběhů, které se odehrály na našem území. Najdete zde příběhů o zbojnících, ukrytém pokladu, ale také o nedokončené dálnici či slavném válečném letci. Příběhy ilustrovali žáci pěti místních základních škol a základní umělecké školy.