standard-title Ekoporadna

Ekoporadna

Přemýšlíte nad pořízením solárních panelů, ale nejste si jisti, jestli se jedná o správný krok? Rádi byste obnovili místní sad, ale netušíte, kde začít ani jak takové úpravy financovat? Nově se s těmito i dalšími otázkami můžete obrátit na ekoporadnu zřízenou při MAS Hříběcí hory. Najdete ji v naší kanceláři na zámečku ve Zborovicích (Hlavní 56, Zborovice), otevřeno má každý poslední čtvrtek v měsíci od 8 do 13 hodin.

Poradna se zaměřuje na problémy týkající se životního prostředí na území MAS Hříběcí hory. S odborníkem, naším kolegou Bc. Jakubem Hrubým, v ní můžete zdarma prodiskutovat své konkrétní záměry nebo si nechat doporučit pro vás nejvhodnější řešení, ať už se váš dotaz bude týkat krajinných úprav, zadržování vody, nakládání s odpady nebo obnovitelných zdrojů energie. Kromě odborných rad nabízí také kontakty na další specialisty, poradenství při zpracovávání projektů pro čerpání dotací i přehled o dotacích a grantech samotných.

Posláním poradenství je podpora šetrného vztahu ke krajině, efektivní využívání energií i zvýšení zájmu veřejnosti o problematiku ochrany přírody.