Přemýšlíte, kam vyrazit o víkendu? Tentokrát pro vás máme hned několik tipů, kam za dobrým jídlem, pitím a hlavně prvotřídní zábavou.

A začneme závodně. Na soboru 4. září si pro všechny nadšence do zahradní techniky připravili dobrovolní hasiči z Nové Dědiny spanilou jízdu zahradních malotraktorů! Trasa, dlouhá asi 5 kilometrů, prověří zručnost a pohotovost řidičů i jejich závozníků. Hlavním cílem akce však není soutěžní zápolení, ale pobavení. K tomu určitě přispěje i originální výzdoba strojů. Projížďka startuje v 15:00 na hasičském hřišti.

Ani ve Zdislavicích hasiči nezahálí. Na sobotní dopoledne si pro děti a mládež nachystali branný den, při kterém budou účastníci plnit dovednostní, vědomostní i sportovní úkoly. Hlavní soutěžní kategorie je určena dětem od 4 do 15 let, trať a jednotlivá stanoviště si však může vyzkoušet každý. Kromě toho je v sokolské zahradě připraven doprovodný program v podobě malování na obličej, her, tancování a dalších radovánek.

Obě akce jsme letos podpořili v rámci výzvy pro naše členské spolky.

Pokud si však z této nabídky nevyberete, můžete zavítat třeba do Lubné, kde se bude v sobotu od 12:00 podávat nefalšovaný kotlíkový guláš. Borci se tam v jeho vaření utkají už pošesté. Jak jim jde práce s přímým ohněm, jaké zvolí postupy a jestli vám prozradí tajné ingredience, zjistíte před kulturním domem.