V úterý 14. června 2022 spustil Zlínský kraj sběr žádostí o dotaci na nové kotle. Požádat o ni může každý, kdo ve Zlínském kraji (spolu)vlastní nemovitost, ve které fyzicky bydlí a kterou vytápí starým kotlem na pevná paliva s ručním přikládáním 1. nebo 2. emisní třídy. Příjem žádostí potrvá do středy 31. srpna 2022 do 17:00.

Žadatelé musí zároveň spadat do tzv. nízkopříjmových skupin. Ty tvoří domácnosti, které měly v roce 2020 na jednoho člena průměrný čistý příjem maximálně 170 900 Kč (tj. 14 242 Kč na osobu a měsíc), senioři, invalidní důchodci nebo lidé pobírající dávky v hmotné nouzi či příspěvek na bydlení. Dotace jim pokryje až 95 % nákladů. Celková výška podpory se bude odvozovat od typu pořízeného zdroje vytápění.

Veškeré podrobnosti, včetně kalkulačky výpočtu příjmů, nejčastějších otázek a odpovědí a elektronického formuláře žádosti najdete na www.kr-zlinsky.cz/kotliky. Pokud si vyplněním žádosti nebudete vědět rady, neváhejte se na nás obrátit. Pomoc s napsáním žádosti a vyřízením dotace nabízíme ZDARMA.