Na srpen si pro Vás pes Lumpík a MAS Hříběcí hory připravili cca 2,5 km procházku v obci Troubky-Zdislavice.

Těšit se můžete na krásný výhled a překvapení, které tam pro Vás Lumpík nechal. Jsou to kamínky namalované v Chráněném bydlení v Morkovicích-Slížanech.

Kamínek si můžete vzít na památku a nebo můžete přinést svůj a nechat jej tam pro ostatní. To necháme na Vás.

Ideální je zaparkovat u Hrobky Marie Ebner – Eschenbachové. Můžete se projít i přilehlým parkem se vzrostlými stromy. Hrobka se nyní opravuje a chystá se i naučná stezka.

Hned přes cestu najdete místní zámek, který vlastní soukromý majitel a také je nyní v rekonstrukci.

Když si prohlídnete místní památky můžete vyrazit podél zámku směrem zpět do obce a zabočíte doleva po nové asfaltové cestě do kopečka. Jakmile se změní asfaltová cesta v polní cestičku, můžete se pomalu těšit i na výhledy. I když nejdříve to chce obejít hnůj a držet se vpravo :).

Od zámku je to na vyhlídku cca 1 km do mírného kopce. Zvládnou to i děti, a protože půjdete přírodou, můžete vzít i pejsky. Cesta vede mezi poli a létá zde spoustu modrásků a okáčů.

Od roku 2018 tu najdete krásnou vyhlídku Kamenný stůl se dvěma lavičkami a stolem z kamene.

Dle rozcestníku najdete i další možnosti k procházce. Můžete zajít i dál po levé pěšině směrem k lesu, kde dorazíte ke starému lyžařskému vleku. Naopak doprava dorazíte kolem Kapličky sv. Floriána zpět do Zdislavic.

Z místa je krásný rozhled do okolí a vy si tu můžete udělat přestávku se svačinkou. Právě na jednom z kamenů jsme Vám nechali kamínky z morkovského chráněného bydlení.

Vidět můžete nejen Chřiby s tyčící se rozhlednou Brdo, ale také rozhlednu Zdeničku. Krásně zvlněná krajina polí a lesů pohladí Vaši duši.

My jsme měli i štěstí na spoustu kombajnů, které sklízely obilí. I to může být pro děti skvělá podívaná.

Po svačině, vyskládání kamínků a pokochání okolní krásou jsme šli stejnou cestou zpět. Můžete ale zvolit okruh, který je jen o pár metrů delší. Poznáte tak zase další zákoutí obce Zdislavice.

Přejeme Vám, ať se Vám procházka líbí stejně jako nám. A pokud přidáte kamínek, budeme rádi za fotku či sdílení na našem facebookovém profilu.

Už vidíme Zdeničku 🙂 Vidíte ji i Vy?