Milovníci cestování, máme pro vás velkou novinku. Abychom vám usnadnili objevování našeho regionu, spojili jsme se s mobilní aplikací Na kole i pěšky. Už za pár týdnů se v ní začnou objevovat zajímavé tipy na výlet z našeho okolí. Postupně v ní přibydou všechny obce MAS spolu s informacemi o místních památkách, zapomenutých zákoutích, přírodních krásách i pěších stezkách, vše doplněné nádhernými fotografiemi.

Aplikaci si můžete zdarma stáhnoutGoogle Play, App Store i HUAWEI AppGallery. Její ovládání je velmi snadné, jednoduše si vyberete lokalitu a aplikace vám sama nabídne několik tras. Pak už bude jen na vás, na kterou z nich se vydáte. Trasy můžete vybírat třeba podle zajímavostí (tzv. bodů zájmů), které se na nich nachází, nebo podle náročnosti.

„Appka“ se vám bude hodit i v případě, pokud se do Hříběcích hor teprve chystáte. Můžete si s ní totiž naplánovat trasy a pohodlně zjistit, kde se dobře najíst nebo kde přenocovat. A jako správný turistický průvodce zahrnuje i mapy a navigaci; spolehlivě vám tak ukáže, kde se zrovna nacházíte, upozorní na místo, které stojí za to navštívit, nebo navede na vámi vybraný bod. Nehrozí tedy, že u nás zabloudíte!