Chystáte se na výlet do Chřibů a nechce se vám balit svačina? Projíždíte naším regionem a potřebujete se posilnit na další cestu? Nebo byste rádi podpořili místní restauraci? Ať už jste odpověděli „ano“ jednou nebo třikrát, určitě vám přijdou vhod tipy, kam v Hříběcích horách na jídlo s sebou!

Souhra chutí v srdci Chřibů

Chřiby lákají na nádhernou přírodu, romantické vyhlídky i desítky kilometrů výborně značených turistických tras. Přidejte k tomu originální chuťové kombinace a získáte dokonalý výlet, který můžete odstartovat (nebo naopak zakončit) v Lesním penzionu na Bunči. Burger se slaninou, hot dog se zelím nebo vynikající zvěřinový gulášek. Tak co, už se vám sbíhají sliny? Nám rozhodně ano! V penzionu se na vás těší vždy v sobotu i v neděli od 10:00 do 16:00.

Zlatá česká klasika

Pokud dáváte přednost české klasice, zavítejte do restaurace Kulturní dům nebo restaurace Ve dvoře. Najdete ji v centru Střílek, resp. Zdounek a na tradiční kuchyni z okénka si tady štamgasti pochutnávají každý všední den. Přijďte ochutnat i vy!

Vegetariánsky a lokálně

Nejste zrovna masožravci? Nevadí, i na vás je náš region připravený! V Tilaku můžete ochutnat menu připravené z kvalitních lokálních surovin, kde chemické a umělé ingredience, ochucovadla, glutamáty, maso ani vejce nemají místo. Okénko mají otevřeno každý den od 11:00 do 20:00.

Kousek Itálie uprostřed Hříběcích hor

Lahodná pizza z čerstvých surovin, to je morkovská Pizza Rico. Na výběr u nich máte z 12 voňavých placek, které si můžete ještě horké přímo z pece vyzvednout v pizzerii nebo si nechat dovézt až k vám domů. Pozor, nutno objednat předem! Provozní doba okénka je pátek až neděle od 16:00 do 20:00 hodin.