Informace o aktuálním zdravotním stavu, lécích nebo kontakty na členy rodiny. I tyhle údaje má obsahovat tzv. seniorská obálka. Vhodná ale není jen pro seniory, určena je všem občanům.

Seniorská obálka je jednoduchý formulář, do kterého lidé vyplní základní údaje o svých nemocech, užívaných lécích nebo alergiích. Takto vypsaný formulář dají do průhledného obalu a připevní buď na vnitřní stranu vchodových dveří, nebo na ledničku. Aby karta fungovala, je důležité ji průběžně aktualizovat, například při změně předepsaných léků.

Pokud se pak člověk dostane do potíží, přivolaný lékař obálku otevře a vyčte z ní vše podstatné. Často se totiž stává, že člověk je v době příjezdu záchranných složek v bezvědomí nebo je rozrušený, nesoustředěný a nedokáže odpovídat na položené otázky. Správně vyplněná seniorská obálka tak představuje pro zdravotníky významnou pomoc.

Projekt seniorské obálky vznikl ve spolupráci Ministerstva práce a sociálních věcí, Jihomoravského kraje a zdravotnické záchranné služby v rámci projektu Implementace politiky stárnutí na krajskou úroveň. Kromě formuláře na dveře/ledničku existuje také menší, kapesní verze, která se vejde do peněženky a člověk ji může mít neustále při sobě.