V rámci projektu MAP II Kroměříž, registrační číslo projektu: CZ.02.3.68/0.0/0.0/17_047/0009596, jsme opět rozvezli do školek z území Hříběcích hor balíky plné pomůcek pro výuku dětí.

Jedna z implementací tohoto projektu „MAP“ se zaměřuje na bezpečnost dětí mateřských škol a vznikla ve spolupráci s Červeným křížem v Kroměříži. Aktivity Šikulka a Všeználek se zaměřují na bezpečnost dětí doma a u vody i na zdravý životní styl.

Tyto aktivity byly nachystány na tento školní rok, ale vzhledem k pandemické situaci se posunuly až na jeho samotný závěr. Nyní na konci května byly opět rozvezeny do školek pomůcky, které učitelé využijí pro rozvoj a výuku dětí. Děti se mohou těšit na jógové pexeso, překážkovou dráhu i dřevěné skládačky. Navazovat bude opět i workshop pro děti, který zajistí Alice Juračková a její tým z dopravního hřiště v Kroměříži.

Mezi mateřské školy, které se zapojily do této aktivity jsou na území Hříběcích hor školky v Lutopecnách, Zlobicích, Zdounkách, Zborovicích, Dřínově, Morkovicích a Pornicích.

MAP II podporuje Mateřské školy také v oblasti budování přírodních zahrad, kdy na podzim plánujeme druhý workshop pro pedagogy MŠ, který se zaměřuje na výuku ve školní zahradě. V současné době také probíhají pro pedagogy webináře na téma logopedie i práci s Office 365. Školky si také mohou objednat do školky fyzikální workshop Hrátky s panem Elixírem.

Všechny aktivity jsou pro pedagogy i děti zdarma, jsou hrazeny z projektu „MAP II Kroměříž“, registrační číslo projektu: CZ.02.3.68/0.0/0.0/17_047/0009596, který je spolufinancován EU.