Čalouněný nábytek, oblečení a doplňky tvořila Petra Fekarová už na škole. A jehlu a nit neodložila, ani když přišly děti. Výrobu užitných předmětů však vyměnila za něco úplně jiného – autorské hračky.

V roce 2008 tak spolu s manželem založili malou dílnu, ve které vznikají netradiční textilní hračky. Ty jsou nejen líbivé, ale skrývají v sobě i přidanou didaktickou hodnotu. Proti tlaku módních trendů totiž Fekarovi bojují originálními příběhy i snahou navrhnout takové hračky, které děti aktivně zapojí do hry a dokáží přispět k jejich vývoji. Pro dětské pokoje například vytvořili systém praktických podložek a barevných molitanových kostek, které rozproudí dětskou představivost a dají se využít jak pro zábavu, tak pro tělocvik. Díky své variabilitě a takřka nekonečným možnostem seskupování se osvědčily i v mateřských školkách a dětských centrech.

Nezaměnitelný design promítají také do tvorby maskotů a reklamních obleků. Jejich výroba se vlastně nabízela – postavičky maskotů jsou přerostlé hračky, jež vybízejí ke hře a zaujmou hodně pozornosti. A nejen té dětské. Vznikla tak mořská hvězda pro Aquapalace Praha, sloník Elfík pro České dráhy a mnohé další. Fantazii se zkrátka v Bezměrově, kde firma sídlí, meze nekladou.

Hračky čekající na vaše dobrodružství najdete na www.tojatoy.cz nebo jednoduše zadejte Tojatoy do vyhledávače na Facebooku anebo Instagramu.